Results – Wednesday 2019

Wednesday Race results for 2019.

See results archive page for previous year’s results.

The Loop, 20th March 2019

GradeFirstSecondThird
Division 1a (7)Mark Seddon (N)Fraser Short (N)Troy Jordan (N)
Division 1b (9)Grant FarrNick TappDean Niclasen
Division 2 (9)Peter Whyte (trial)Rod Moore (N)Richard Dobson
Division 3 (3)Gordon Holdsworth (trial)David Drew (N)Shane Dwyer (N)
Division 4 (4)Alan CunneenPeter ---

The Loop, 13th March 2019

GradeFirstSecondThird
Division 1a (7)Troy Jordan (N)Russell NewnhamMark Seddon (N)
Division 1b (8)David Rooke (N)Ross Clarke (N)Nick Tapp
Division 2 (7)Roman SuranTony CurulliRichard Dobson
Division 3 (-)------
Division 4 (4)David Drew (N)Alan CunneenPaul Griffiths (N)

The Loop, 6th March 2019

GradeFirstSecondThird
Division 1a (6)Darren WoolhouseDavid Rooke (N)--
Division 1b (8)Tom McDonough (N)Nick TappPeter Webb
Division 2 (7)Michael Lavender (N)Trevor Perry (N)Tony Curulli
Division 3 (2)David Drew (N) ----
Division 4 (4)No result

The Loop, 27th February 2019

GradeFirstSecondThird
Division 1a (9)Russell NewnhamPhil Cavaleri--
Division 1b (11)David Rooke (N)Darren WoolhousePete Morris
Division 2 (11)Terry Hollibone (N)Adam EastoeTrevor Perry (N)
Division 3 (6)Stephen BarnardKen AllanDavid Drew (N)
Division 4 (6)Michael WaterfieldPaul Griffiths (N)Alan Cunneen

The Loop, 20th February 2019

GradeFirstSecondThird
Division 1a (13)Russell NewnhamTroy Jordan (N)Chris Munro (CV)
Division 1b (10)Ross Clark (N)Dean NiclasenPeter Webb
Division 2 (14)Greg Foster (N)Adam EastoeTerry Hollibone (N)
Division 3 (4)Peter GrayDavid Drew (N)Shane Dwyer (N)
Division 4 (5)Laurie BohnAlan CunneenPaul Griffiths (N)

The Loop, 13th February 2019

GradeFirstSecondThird
Division 1a (9)Russell NewnhamTroy Jordan (N)Phil Cavaleri
Division 1b (10)Ross Clark (N)David Rooke (N)A. Grech
Division 2 (8)Raelene Lesniowska (N)C. EastoeRoman Suran
Division 3 (4)Shane Dwyer (N)Kellie Murphy (N)Susan Williams
Division 4 (5)Laurie BohnPetra NiclasenAlan Cunneen

The Loop, 6th February 2019

GradeFirstSecondThird
Division 1a (9)Mark Seddon (N)Russell NewnhamTroy Jordan (N)
Division 1b (8)Pete MorrisNick Tapp John Hasouras (N)
Division 2 (12)Adam EastoeDoug Reynolds (GCM)Greg Foster (N)
Division 3 (4)David Drew (N)Simon Bol (N)Shane Dwyer (N)
Division 4 (6)Susan WilliamsAlan CunneenPaul Griffiths (N)

The Loop, 30th January 2019

GradeFirstSecondThird
Division 1a (10)Mark Seddon (N)Russell NewnhamStephen Lane (N)
Division 1b (8)Pete MorrisNick Tapp David Rooke (N)
Division 2 (7)John WilliamsRaelene Lesniowska (N)Stephen Barnard
Division 3 (3)Shane DwyerSimon Bol (N)Paul James
Division 4 (4)Alan CunneenLaurie BohnPaul Griffiths (N)

The Loop, 23rd January 2019

No results available

The Loop, 16th January 2019

GradeFirstSecondThird
Division 1a/b (11)Paul FirthGeorge Micevski (N)Ross Clark (N)
Division 2 (10)Dale WaltonRon Peel (N)Geoff Forbes (N)
Division 3 (5)Simon BolNeil CartledgePeter Gray
Division 4 (6)Susan WilliamsAlan CunneenLaurie Bohn

The Loop, 9th January 2019

GradeFirstSecondThird
Division 1 (14)Russell NewnhamStephen Lane (N)David Rooke (N)
Division 2 (10)John WilliamsRon Peel (N)Sam Bruzzese
Division 3 (5)A. EastoeNeil CartledgePeter Gray
Division 4 (4)Clive WrightPetra NiclasenAlan Cunneen


Our Sponsors